AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku

Víťazi Festivalu vedy a techniky AMAVET idú do USA

Energia pre vzdelanie

7. máj 2015 11:37

Postupu na I-SWEEEP 2015 v Houstone, Texas USA, predchádzala účasť na Festivale vedy a techniky AMAVET v Bratislave.

Delegácia v zložení súťažiacich študentov Igora Žovtíka, Michala Urbana, ich učiteľa Juraj Mihaľova spolu s Jozefom Ristvejom st. z AMAVET vyrazila na cestu do Houstonu v USA dnes, 7. mája z viedeňského letiska Schwechat. Finalistom s projektom Robot Snail pri prezentácii pred hodnotiacou komisiou počas nasledujúcich dní držíme palce!

Igor Žovtík a Michal Urban sa do reprezentácie na I-SWEEP 2015 v Houstone, Texas, USA, kvalifikovali úspechom na Festivale vedy a techniky s projektom Robot Snail. Od novembra 2014 ďalej zdokonaľovali robota schopného vyliezť na továrenský komín a meriať emisie. Na celú prácu dohliadal majster odborného výcviku zo Strednej odbornej školy automobilovej v Košiciach, Juraj Mihaľov: „Pracovali sme tvrdo, neustále sme vymýšľali vylepšenia a prinieslo to ovocie. Chlapci cestujú do USA a majú reálnu šancu uspieť.“

V termíne od 7. do 11. mája 2015 reprezentujú Slovensko v USA, kde budú obhajovať Snail robota v konkurencii ďalších 600 študentov zo 70 krajín. Trúfajú si vyhrať. Držme im palce!


Diskusia