KVP Nováky

Pohár pre KVP Nováky

Energia pre šport

12. február 2016 13:02

V Národnom centre vodného póla v Novákoch sa počas troch dní (5.2.-7.2. 2016) hral medzinárodný turnaj Nováky Cup. Pohár nakoniec zostal doma.

V piatok večer 5. 2. 2016 začal turnaj Nováky Cup stretnutím českého národného tímu s budapeštianskym YBL víťazstvom maďarského družstva. V druhom stretnutí Klub vodného póla Nováky porazil žralokov z Hannoveru, keď si schuti zastrieľali skoro všetci hráči. Súperovi nedali žiadnu šancu a vyhrali vysoko 17:5.

V druhý hrací deň 6. 2. sa hneď na úvod odohralo dramatické stretnutie medzi Budapešťou a nemeckým Hannoverom, ktoré nakoniec skončilo víťazstvom favorita (YBL WPC Budapešť). V poradí štvrtom zápase si KVP Nováky bez problémov poradili s národným tímom Českej republiky, vyhrali opäť vysoko 17:6.Vo večerných zápasoch porazil Hannover vďaka zvýšenej bojovnosti a disciplíne ambiciózne družstvo Českej Republiky. V poslednom sobotňajšom stretnutí si po veľmi dramatickom a napínavom súboji nakoniec KVP Nováky poradil s YBL WPC Budapešť najtesnejším jednogólovým rozdielom.

V nedeľňajších zápasoch o konečné umiestnenie sa stretli v zápase o tretie miesto družstvá WS Hannover a tím Českej republiky a o prvé miesto sa pobili domáci KVP Nováky proti YBL WPC Budapešť. V zápase o tretie miesto si WS Hannover poradil s tímom Českej republiky štvorgólovým rozdielom.

Tak ako aj prvý zápas medzi KVP Nováky a YBL WPC Budapešť na tomto turnaji, tak aj finálový zápas bol veľmi dramatický, napínavý a plný osobných súbojov. V domácom družstve dominovali výbornými výkonmi Juraj Zaťovič a mladý Andrej Ševc. Celé družstvo pod vedením Petra Tkáča podalo disciplinovaný a bojovný výkon, ktorý im priniesol prvenstvo na Nováky CUP 2016.


Diskusia