Základná škola, Pribinova ul. 123/9, Nováky

Nový fitnes park v areáli školy

Energia pre vzdelanie

20. apríl 2016 10:41

Základná škola Nováky vybudovala vo svojom areáli voľne prístupných 5 fitnes strojov. Využívať ich môžu nielen žiaci, ale aj široká verejnosť.

Základná škola Nováky bola úspešná v hlasovaní zamestnaneckého grantového programu Slovenských elektrární v septembri 2015. Získala 3000 eur z nadačného fondu Slovenských elektrární na kúpu 5 fitnes strojov v rámci projektu „Byť fit je hit“. Fit park vybudovali v areáli školy a je prístupný nielen pre žiakov, ale aj širokú verejnosť.

Takýto typ fitnes centra v exteriéri je prvý na hornej Nitre. Slávnostne bol otvorený za účasti primátora mesta Nováky Daniela Daniša na konci marca. Žiaci predviedli cvičenie na strojoch a vyskúšali si ich aj seniori. Na informačnej tabuli sa dočítate, aké svalstvo sa posilňuje na jednotlivých zariadeniach.

Všetci návštevníci tohto unikátneho areálu môžu využiť päť rôznych strojov. Zacvičiť si môžu kedykoľvek. „Dôverujeme ľuďom, fitnes park je prístupný bez obmedzenia. Chceme, aby stroje i celý areál využívali ľudia čo najviac,“ vysvetľuje riaditeľka Anna Chlupíková.

  • Twister posilňuje a rozvíja svaly brucha, bokov, stehien, panvy a sedacie svalstvo.
  • Lyžiarske šliapadlo slúžina spevnenie svalstva horných a dolných končatín.
  • Veslársky stroj je určený na precvičenie svalstva celého tela.
  • Lavička pre dve osoby slúži na posilnenie brušného svalstva.
  • Vo výbave sú ešte dve hrazdy na vyťahovanie sa. 

Pozývame všetkých zacvičiť si.


Diskusia