OZ Vagus

Ľudia opäť prespia na ulici, Noc vonku bude 24. novembra

Energia pre život

23. november 2016 09:45

Zúčastni sa medzinárodnej akcie a vyskúšaj si s nami, ako sa spí na ulici. Vyjadri tak podporu viac ako 4 000 ľuďom bez domova v Bratislave.

Akcia Noc vonku bude v Bratislave sa aj tento rok, záujemcovia prespia na ulici a vyjadria tak podporu ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy. 4. ročník podujatia bude vo štvrtok 24. novembra od 23:00 na bratislavskom Župnom námestí. Návštevníkom odporúčame priniesť si teplé oblečenie a spacák, spať budú na kartónoch.

Vstupenkou na Noc vonku sú trvanlivé potraviny a teplé oblečenie, ktoré dajú klientom OZ Vagus. O akcii má informácie aj mestská polícia.

VIAC INFO: Facebook Event

Projekt organizuje naše OZ Vagus v spolupráci s Katedrou sociálnej práce na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Do prípravy sme zapojili aj študentov. Noc vonku 2016 finančne podporujú Slovenské elektrárne a Nadácia Pontis.

Verejné aktivity ako Noc vonku sú dôležitým nástrojom na vyjadrenie nespokojnosti so súčasným nastavením sociálneho systému a scitlivenie bežných ľudí voči bezdomovcom. Zároveň si ľudia odnesú extrémnu osobnú skúsenosť so životom na ulici, ktorá poskytne nový rozmer ich vnímaniu ľudí bez domova.

Súčasťou akcie bude aj sprievodný program v klube Dunaj na Námestí SNP v Bratislave. Pre záujemcov od 19:30 pripravujeme diskusiu, interaktívnu zónu aj koncert. Okrem odbornej diskusie na tému Koľko nás stojí bezdomovectvo budú môcť návštevníci zanechať odkaz ľuďom bez domova v interaktívnej zóne alebo si pohovoriť s klientmi OZ Vagus. Gauč príbehov určený na dialóg bude nainštalovaný na mieste spania.

Počas minulých ročníkov prespalo na ulici v priemere osemdesiat až sto ľudí. V roku 2015 pre daždivé počasie podporilo bezdomovcov spánkom na ulici šesťdesiat ľudí. Na diskusie a sprievodný program chodí približne 150 ľudí.

Sergej Kára
OZ Vagus


Diskusia