KVP Nováky

KVP Nováky: Sme víťazi!

Energia pre šport

5. jún 2015 12:22

3. jún 2015 sa výrazne zapíše do dejín nováckeho klubu vodných pólistov, pretože po ôsmich rokoch sa majstrovský pohár vrátil na Hornú Nitru

Po dlhých ôsmich rokoch sa priaznivci vodného póla v Novákoch dočkali účasti a víťazstva svojho tímu vo finálovej sérii. Sezónu odštartovali zverenci Petra Tkáča famózne, keď sa v úvode októbra tešili zo zisku Slovenského pohára. Vyhlásenia hráčov a vedenia tímu však jasne naznačovali, že hlavný cieľ ich ešte len čaká. Neostalo len pri slovách a Nováky sa vďaka vyrovnaným výkonom v základnej časti, stali jej víťazmi. Dobré výkony podávali hráči okolo kapitána Michala Gogolu aj v nadstavbe, ktorá rozhodla o tom, že do play off pôjdu Nováčania z prvého miesta. Zo 16 zápasov prehrali len dvakrát a v play off sa teda museli vysporiadať s rolou favorita. 

Semifinálová séria družinu Mareka Tkáča príliš nepreverila, pretože s ČH Hornets Košice v troch zápasoch novácki hráči jasne ukázali svoju silu a v najkratšom možnom čase sa stali prvými finalistami. Na svojho súpera si museli chvíľu počkať, pretože druhé semifinále medzi odvekými rivalmi ŠKP Modrými Drakmi Košice a Sláviou UK Bratislava bolo viac vyrovnané a o postupujúcom musel rozhodnúť až štvrtý zápas. Vo finále Nováky nakoniec vyzvali Bratislavčania. 


Vodnopólová verejnosť sa po dlhej sezóne dočkala svojho vyvrcholenia v podobe finále momentálne dvoch najlepších slovenských mužstiev


Prvý zápas sa odohral na bratislavských Pasienkoch, kde počas celého zápasu boli v miernom vedení domáci, ale húževnatí Nováčania dokázali zabojovať a poslať zápas až do penaltového rozstrelu. Ten bol rovnako vyrovnaný ako celé stretnutie a až deviata séria rozhodla o tom, že veľmi cenný prvý finálový bod si zoberú domov Nováčania. Po zápase vyhŕkla na tribúne v sektore hostí obrovská radosť a novácki fanúšikovia sa mohli tešiť so svojimi miláčikmi na ďalšie dva, tentoraz už domáce zápasy.


„My sme tu doma“ a „Nováky do toho!“ znelo nováckou arénou už niekoľko minút pred úvodným hvizdom hlavného arbitra


Nováčania dokázali, že vodné pólo majú stále radi a sú skutočne baštou tohto športu na Slovensku. Krásne zaplnené tribúny, skvelá atmosféra, letné počasie a predtucha vyrovnaného finálového zápasu jednoducho museli zlanáriť ísť pozrieť novácky tím takmer každého. Zápas bol veľmi nervózny, oba tímy sa doťahovali a nik nechcel vychádzať z bazénu ako porazený. Gogola, Nižný, Zaťovič a spol potvrdili víťazstvo z prvého zápasu aj v domácej vode a vybojovali si tak prvý majstrovský mečbal.

Práve majstrovský mečbal spôsobil, že v sobotu 30. mája, v deň narodenín brankára a manažéra Michala Gogolu, si našlo cestu na tribúny NCVP ešte viac ľudí. Vystavený pohár a medaile jasne naznačovali, že už dnes sa môže rozhodnúť o novom slovenskom šampiónovi. Každý z hráčov veľmi chcel, avšak poraziť Sláviu aj tretíkrát v priebehu štyroch dní sa nováckym chlapcom nepodarilo, pretože teraz boli v penaltovom rozstrele úspešnejší Bratislavčania a séria sa musela znova presťahovať do Bratislavy.

Bratislava musí, my môžeme. Aj s týmto mottom cestovali do hlavného mesta novácki hráči, ktorí ale verili, že sezónu dokážu ukončiť už v Bratislave. Priebeh zápasu pripomínal ten z predošlého týždňa a Nováčania výsledok stále len doťahovali. To čo sa im podarilo v sezóne viackrát sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce aj vo štvrtom zápase a vďaka trom gólom v poslednej trojminútovke sa mohlo oslavovať už v stredu 3. júna.


Tento dátum sa výrazne zapíše do dejín nováckeho klubu, pretože po ôsmich rokoch sa majstrovský pohár vrátil na Hornú Nitru


Oslavy boli dlhé, poriadne a také ako si Nováky po dlhom čase zaslúžili. Radosť hráčov, trénerov, vedenia a samozrejme fanúšikov bola obrovská. Na vodnopólovom tróne sú v tejto sezóne Nováčania, ktorí vďaka double opäť vrátili svojmu klubu zašlú slávu.


Diskusia