Energia pre kultúru

22. august 2017 10:09

Výstava z tvorby výtvarníka a sochára Mariana De Riz - rodáka z Bojníc.

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a autor Vás pozývajú na vernisáž výstavy KORENE ŽIVOTA 13. septembra 2017 o 17:00 v galérii Regionart pri RKC v Prievidzi.

Vstupné:  
1 € dospelí
0,50 € žiaci, študenti, ZŤP a seniori
vstup voľný vojnoví veteráni
možnosť úhrady kultúrnymi preukazmi 

 

Viac o autorovi:

Marian De Riz – rodák z Bojníc, v súčasnosti žije v Prahe. Od detstva sa zaujímal o históriu a umenie. Počas absolvovania štúdií sa jeho dominantou stala figurálna rezba do dreva a kameňa. Pečať jeho rukopisu práce s kameňom a drevom mu dal akad. sochár Alfréd Glodovský v Gdaňsku, u ktorého študoval a pracoval 3 roky. Spoločne sa zúčastnili výstav vo Švédsku, Nórsku a Poľsku.

Tvorba Mariana De Riz vychádza z poznávania ľudí a reality tejto doby. V decembri 1999 sa konala úspešná výstava jeho tvorby v Slovenskom inštitúte a v Galérii MIRO na Strahovskom nádvorí v Prahe, na jar 2000 sa vystavovali sochy v Galérii pod šírym nebom v pražskom Platýze. Ďalšie jeho exponáty vzhliadnete v galérii GO na Náprstkovej ulici v Prahe, v Business centre Praha, v internetovej kaviarni v Roudnici nad Labem a v rôznych kultúrno-spoločenských centrách a objektoch.

 

Kontakt: www.rkcpd.sk


Diskusia