Hviezdy deťom už začali obdarúvať

Energia pre šport

12. november 2015 23:00

Zástupcovia a hráči klubu AS Trenčín tento rok postupne navštevujú všetkých recipientov. Spolu so Slovenskými elektrárňami rozdajú takmer 20 000 eur.

V Trenčíne sme spoločne s futbalistami AS Trenčín odovzdali prvý šek – výťažok z charitatívneho podujatia Hviezdy deťom. V tomto roku putuje na charitatívne účely suma takmer 20 000 eur.

Zástupcovia klubu AS Trenčín spoločne s hráčmi a partnermi podujatia Hviezdy deťom postupne navštevujú všetkých recipientov. Prvým obdarovaným subjektom sa stal projekt Dúha v srdci. Benefično-kultúrne podujatie pre mentálne a zdravotne postihnuté detí z ústavov a zariadení Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja sa po štvrtý raz uskutočnilo v Novom meste nad Váhom. Navštívilo ho viac ako 600 hendikepovaných z takmer 30 ústavov.

Ďalším v poradí obdarovaných boli deti z Občianskeho združenia Autis v Trenčíne, ktorým klub pripravil výlet klubovým autobusom a pozval ich na tréning. Spoločnosť im robil aj Klaun Vlado z projektu Trenčianskej nadácie – Dr. Klaun. Deti sa rozbehli na trávnik a chlapcov trošičku popreháňali. To, že to boli deti autistické, by z tribúny veru nikto nespoznal.

Futbalisti a zástupcovia klubu spolu s klaunom a mímom Vladom Kulíškom navštívili a zabávali deti a odovzdali dar aj na detskej onkológii v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Generálnym partnerom projektu Hviezdy deťom sú už od začiatku Slovenské elektrárne. V roku 2015 toto partnerstvo oslávilo už 7. narodeniny a na charitu s AS Trenčín vyzbierali už viac ako 100 000 eur.

Charitatívne podujatie Hviezdy deťom vyzbieraloo v siedmom roku svojho života už 100 000 eur.


Diskusia