Futbalová akadémia AS Trenčín,n.o.

Hviezdy deťom: na charitatívne účely sme vyzbierali cez 22 000 eur

Energia pre šport

6. november 2014 10:00

Akciu organizovanú v júni 2014 klubom AS Trenčín uzavrelo na jeseň odovzdávanie šekov. Za 6 rokov sme vyzbierali na charitu dohromady 85 113 eur.

Už šiesty ročník charitatívno-športového podujatia „Hviezdy deťom“ je definitívne za nami. Akciu organizovanú klubom AS Trenčín uzavrelo odovzdávanie šekov, ktoré sa uskutočnilo pred zápasom proti Ružomberku v útulných priestoroch hotela Elizabeth. Vďaka skvelým partnerom výška vybraného príspevku aj tento rok narástla. Na charitatívne účely putuje 22 595 eur. Počas šiestich rokov sme s podporou mnohých spoločností, drobných firiem a jednotlivcov venovali prevažne v našom regióne na charitatívne účely dohromady 85 113 eur.

Pre fanúšikov bol tento rok okrem bohatého sprievodného programu najväčším lákadlom fakt, že na špeciálne postavenom ihrisku s umelou trávou predviedol svoje brankárske umenie čerstvý držiteľ Stanleyho pohára Marián Gáborík. Jeden z najlepších slovenských hokejistov si napriek nabitému programu opäť našiel čas, aby podporil akciu Hviezdy deťom. Silný hokejový výber mal vo svojom strede okrem už spomenutého Mariána Gáboríka aj Mariána Hossu, Tomáša Kopeckého, Tomáša Tatara, Andreja Sekeru, Tomáša Jurča, Richarda Pánika a ďalších. Futbalistov viedlo trio reprezentantov Juraj Kucka, Stanislav Šesták a Erik Jendrišek.

Dnes už tradičné podujatie potvrdilo aj v tomto roku, že je jednou z hlavných akcií leta nielen v našom regióne. Svojou účasťou to potvrdili aj zúčastnení športovci a tisícky fanúšikov na Mierovom námestí v Trenčíne. „Tešíme sa, že sa nám každoročne darí pritiahnuť do Trenčína množstvo tých najlepších slovenských športovcov,“ povedal marketingový manažér AS Trenčín a jeden zo zakladateľov projektu Hviezdy deťom Igor Schlesinger.

Celý deň bol určený najmä deťom, ktoré mali svoje hokejové a futbalové idoly priam na dosah. Po druhý raz sa uskutočnil aj futbalový turnaj najväčších nádejí slovenského futbalu do deväť rokov. „Už vďaka tomu, že sa nám darí zorganizovať takúto akciu priamo v centre Trenčína, môžeme hovoriť o spokojnosti. Skutočný pocit radosti však príde vždy až po akcii, kedy zistíme akou sumou pomôžeme deťom.“

Tak ako každý rok aj tentoraz je výťažok tvorený najmä príspevkami firiem. „Mnohé z nich sú s nami už od začiatku. Aj touto cestou sa chceme ešte raz poďakovať všetkým partnerom, športovcom, podporovateľom, fanúšikom, divákom a spoluorganizátorom,“ dodal Schlesinger. Generálnym partnerom podujatia sú Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel.

Z vyzbieraných príspevkov sme v r. 2014 podporili:

 • Združenie pre postihnuté deti v Nosiciach – 3125 eur
 • DEMY chránené bývanie, n.f. – 3125 eur
 • Špeciálna ZŠ internátna Trenčín – 3125 eur
 • OZ AUTIS – 3125 eur
 • OZ Trenčianska klinika pediatrie a neonatológie, Fórum donorov – 2500 eur
 • Maťko Zavadinka – 1667 eur
 • Neinvestičný fond Livka – 1000 eur
 • Trenčianska nadácia – 1000 eur
 • Dúha v srdci – 1000 eur
 • OZ KUKO – Dejdarka – 1000 eur
 • Projekt Rozžiarme detské tváre – 1000 eur
 • Ivana Danišová – 500 eur
 • OZ Provital – 428 eur

Do podujatia Hviezdy deťom 2014 sa zapojili Stanislav Šesták, Richard Lásik, Erik Jendrišek, David Depetris, Tomáš Vestenický, Juraj Kucka, František Kubík, Ľuboš Guldan, Veronika a Daniela Nízlové, Igor Šemrinec, Ivan Baranka, Andrej Sekera, Tomáš Kopecký, Tomáš Tatar, Marián Hossa, Richard Lintner, Marcel Hossa, Tomáš Jurčo, Richard Pánik, Mário Bližnák, Branko Radivojevič, Marián Gáborík, Peter Kleščík, Tomáš Malec, Ramón, Kingsley Madu, Milan Rundič, Peter Čögley, Aldo Baéz, Moses Simon, Haris Hajradinovič, Karol Mondek, Jakub Holúbek, Jairo, Stanislav Lobotka, Patrik Mišák, Matúš Opatovský, Miloš Volešák.


Diskusia