"Detský folklórny súbor Hviezdička"

Detský folklórny festival „Deti pod Poľanou"

Energia pre kultúru

3. júl 2015 09:50

Ani nepriaznivé počasie neubralo na nálade vystupujúcich detských súborov a divákov na folklórnom festivale.

Detský folklórny súbor Hviezdička, občianske združenie, v spolupráci s mestom Hriňová a obcami regiónu - Korytárky Kriváň, Látky a Detvianska Huta, zorganizoval medzinárodný detský folklórny festival „Deti pod Poľanou, ktorý sa konal v termíne 26. 6. - 28. 6. 2015. Predstavili sa detské folklórne súbory zo Slovenska i zahraničia, ktoré svojimi tancami a spevom potešili divákov v meste Hriňová a okolitých obciach.

 

V piatok 26. júna sa konal v Mestskom kultúrnom stredisku Hriňová výchovný koncert súborov pre žiakov MŠ a ZŠ. Po vystúpení a dobrom obede si súbory vyšli na výlet na Ski centrum Košútka, kde sa deti dobre vyšantili, nasledovala opekačka a po dobrej opekačke sa deti išli prezentovať do obce Korytárky a Kriváň.

 

V sobotu 27. júna sa v doobedňajších hodinách v Mestskom kultúrnom stredisku Hriňová predstavil muzikál ZUŠ Hriňová „Princezná nad zlato“. Na obed sa všetky súbory presunuli do obce Látky, kde už od rána pripravovali šikovní rodičia detského folklórneho súboru Hviezdička chutný guľáš a bryndzové halušky. Deti mali voľnočasové aktivity, kde sa navzájom spoznávali a zahrali si spolu futbal. Potom nasledovali vystúpenia všetkých súborov, podávanie bryndzových halušiek a diskotéka.

 

V nedeľu 28. júna sa všetky súbory zúčastnili svätej omše, na ktorej sa predstavili aj liturgickými piesňami. Potom sa v sprievode so spevom presunuli na Podpolianske námestie, kde svojimi krátkymi ukážkami pozývali na galaprogram, ktorý sa počas nepriaznivého počasia konal v Mestskom kultúrnom stredisku Hriňová. Na galaprograme sa predstavili hosťujúce súbory - DFS Šáteček z Nymburku ČR, DFS Lúčka z Bratislavy, DFS Chemloňáčik z Humenného a DFS Kyncsö zo Želiezoviec a domáce súbory z Hriňovej - DFS Hviezdička, DFS Malíček a DFS Mravček.

Po vystúpení nasledovala večera a recepcia v Základnej umeleckej škole Hriňová, po recepcii sa rozlúčili všetky súbory a nasledoval odchod domov.

 


Diskusia