Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky

Denis Myšák pôjde na olympiádu do Ria

Energia pre šport

10. september 2015 12:27

Novácky klub rýchlostnej kanoistiky od roku 1972 doniesol mestu 550 titulov majstra Slovenska alebo Československa.

Koncom augusta slovenská kanoistika priplávala so skvelými správami. Najskôr sa slovenský štvorkajak v kvalifikácii majstrovstiev sveta v Miláne víťazstvom v druhej rozjazde prebojoval priamo do A-finále K4 na 1000 metrov. Už táto správa nenechala žiadneho priaznivca kanoistiky chladným. Onedlho ju prevážila ešte radostnejšia novinka. Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka si na podujatí vydreli zlaté medaily a tým aj získali miestenku na olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro.

Denis Myšák, člen Klubu rýchlostnej kanoistiky v Novákoch, si dráhu v Brazílii už bol obzrieť. Teraz ho okrem dôležitej prípravy na olympiádu, svoj splnený sen od detstva, čaká aj maturita. „Nemal som koncom roka uzavretý ročník pre viaceré sústredenia, takže maturujem až teraz,“ hovorí 19-ročný majster sveta, rodák z Nitrianskeho Rudna. „Je to taká odvrátená strana úspechu v športe, musíte toho stihnúť viac ako bežný študent.“

Denis trénuje na nováckom jazere dvakrát denne, okrem toho sa udržuje v kondícii behaním, posilňovaním a pádlovaním v špeciálnom bazéne. Ako povedal, ku kanoistike ho v detstve priviedla starká, keď mal osem rokov.

Novácky klub rýchlostnej kanoistiky patrí oddávna k najvýznamnejším športovým organizáciám v meste, veď len od roku 1972 doniesol mestu 550 titulov majstra Slovenska alebo Československa. Keďže sa nachádza neďale Elektrární Nováky, Slovenské elektrárne klub podporujú už 6 rokov.

Počas tejto sezóny novácky klub zvíťazil na Rudno Cupe, získal Pohár Interu a vyhral Veľkú cenu Komárna. Kanoisti sa zúčastnili aj na Majstrovstvách Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne a na pretekoch v Šamoríne – a obe súťaže vyhrali. Rovnako ako najlepší skončili aj na 43. ročníku obľúbenej Nováckej 500-vky. V neznesiteľných horúčavách sa pretekov zúčastnilo 370 pretekárov z 22 klubov a organizátori úspešne zvládli až 154 štartov za dva dni.