Slovenský zväz cyklistiky

Bratia Saganovci v Žiari nad Hronom

Energia pre šport

20. jún 2017 11:06

Majstrovstvá SR a ČR v cyklistike začínajú vo štvrtok 22.6. a vyvrcholia v nedeľu 25.6. za účasti špičky našich cyklistov na čele s Petrom Saganom.

Najsledovanejší divácky šampionát Majstrovstvá SR a ČR v cyklistike začína vo štvrtok 22. júna a vyvrcholí v nedeľu 25. júna za účasti špičky českých a slovenských cyklistov na čele s Petrom Saganom.

Cestné preteky jednotlivcov s hromadným štartom za účasti bratov Saganovcov začínajú v nedeľu o 10:00, predpokladaný dojazd je o 16:00. Pelotón absolvuje sedem okruhov s celkovou dĺžkou 195 km. Diváci na tribúne budú mať možnosť zhliadnuť pelotón až 14-krát.

Favoritom pretekov za slovenskú stranu je určite Peter Sagan. Česká republika bude profitovať z účasti Petra Vakoča, Köninga, Štybara, Kreuzigera a iných.

Uvidíme, ako sa bude dariť Patrikovi Tyborovi, ktorý sa na pretekoch Okolo Slovenska v cieli v Trnave 11. júna umiestnil na 7. mieste.

Majstrovstvá podporili Slovenské elektrárne v rámci programu Energia pre šport, ktorým dlhodobo rozvíjajú cyklistiku na Slovensku. K Energii na kolesách tak tento rok pridali aj toto výnimočné podujatie.

Pozývame všetkých nadšencov cyklistiky, ktorí si chcú vychutnať skutočnú atmosféru pretekov za opätovnej domácej účasti Peťa Sagana.


Diskusia